Anasayfa Blog Tarım Haberleri Pairwise ve Bayer, Mısır Üretiminde Genetik Düzenleme ile Tarımı Dönüştürüyor
Pairwise ve Bayer, Mısır Üretiminde Genetik Düzenleme ile Tarımı Dönüştürüyor

Pairwise ve Bayer, Mısır Üretiminde Genetik Düzenleme ile Tarımı Dönüştürüyor

ABD pazarına ilk genetiği değiştirilmiş gıdayı getirmesiyle tanınan gıda ve tarım şirketi Pairwise ve Bayer, kısa boylu mısırdaki yeniliklere odaklanan beş yıllık yeni bir anlaşma duyurdu. Bu yeni program, Pairwise’ın FulcrumT platformunu kullanıyor ve şirketlerin mısır, soya, buğday, pamuk ve kanolaya yönelik ilk beş yıllık işbirliğinin çalışmalarına dayanıyor.

Pairwise ve Bayer arasında yaklaşan işbirliği, Bayer’in PreceonT Akıllı Mısır Sisteminde gelecekte kullanılmak üzere genleri düzenlenmiş kısa boylu mısırın optimize edilmesine ve geliştirilmesine odaklanacak. Kısa boylu mısır (geleneksel mısırdan yüzde 30 ila 40 daha az hedeflenen yükseklik), mısır yetiştirmeye yenilikçi ve yeni bir yaklaşımdır ve giderek şiddetli hava olayları ve aşırı rüzgarlar nedeniyle mahsul kaybına karşı koruma da dahil olmak üzere bir dizi sürdürülebilirlik avantajı sunar. iklim değişikliğiyle ilgili. Kısa boylu mısır aynı zamanda büyüme mevsimi boyunca girdilerin daha hassas bir şekilde uygulanmasına olanak tanır ve ürün kaybı riskinin azalmasıyla sürdürülebilir bir şekilde daha fazla büyüme sağlar.

Bayer’in Mahsul Bilimi Bölümü Ar-Ge Başkanı Bob Reiter şunları söyledi: “Pairwise’ın tescilli temel düzenleme araçları, genomun hemen hemen her yerinde belirli değişikliklere izin veriyor; bu da tarımda hedeflenen ve çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri yapma potansiyeline sahip.” “Bu tür yeni genomik teknikler odaklanmış durumda ve geleneksel yetiştirme sürecine göre çok daha hızlı ve kesin sonuçlar üreterek yetiştiricilerin ihtiyaç duyduğu çözümlerin sunulmasını hızlandırabilmemizi sağlıyor.”

27 Yeni Özellik

İlk beş yıllık işbirliği, üreticilerin aynı miktarda arazide daha az girdiyle daha fazla büyümelerini sağlamak amacıyla mısır, soya, buğday, pamuk ve kanolaya odaklandı. Haziran 2023’te sonuçlanan ortaklık, 27 yeni özelliğin Bayer’in test programlarına aktarılmasıyla sonuçlandı. Programın sonuçları, düzenlenmiş mısır fenotipleri de dahil olmak üzere, çekirdek sıra sayısında yüzde 20’lik bir artışla önemli ticari değer ortaya koydu; bu, aynı sayıda dönümde önemli ölçüde daha fazla verime yol açabilir. Başka bir sonuç ise Asya soya fasulyesi pasının şiddetini azaltan, potansiyel olarak hastalıkla mücadele için fungisit ihtiyacını azaltan ve daha yüksek verim potansiyelini koruyan düzenlenmiş soya oldu.

Bunlar ve diğer başarılar, Pairwise tarafından özel gen düzenleme araçlarının geliştirilmesiyle mümkün oldu. Bunlar arasında REDRAWT veya CRISPR hedefli sitelerde her türlü küçük düzenlemeyi yapabilen hassas şablonlu bir düzenleme araç kutusu olan CRISPR ile alellerin RNA kodlu DNA değişimi yer alır. Diğer bir araç ise kesme, temel düzenleme ve REDRAW düzenleme için iyi çalışan tescilli bir enzim olan SHARCT’dir. Bu araçlar aynı zamanda kısa boylu mısırın geliştirilmesine odaklanan yeni işbirliğinde de kullanılacak.

Pairwise Kurucu Ortağı ve CEO’su Tom Adams, “Bayer ile yeni akıllı mısır sistemlerine katkıda bulunmaya yeni bir vurgu yaparak çalışmalarımızı sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. “Mısırdaki bu devrimi ilerletmek için Bayer ile yakın işbirliği içinde çalışmak, teknolojik yeniliklerimizin zamanımızın en büyük sorununa, değişen iklime daha hızlı uyum sağlamasını sağlayacak pazar erişimini sağlıyor.”

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.