Anasayfa Blog Gıda Avokadoyu nasıl saklamalıyız? Yarım avokado nasıl muhafaza edilir?
Avokadoyu nasıl saklamalıyız? Yarım avokado nasıl muhafaza edilir?

Avokadoyu nasıl saklamalıyız? Yarım avokado nasıl muhafaza edilir?

Avokadoyu buzdolabında saklamak mümkündür, ancak bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Hem olgunlaşmış hem de olgunlaşmamış avokado için saklama yöntemleri biraz farklıdır.

Yarım avokado nasıl saklanır?

Buzdolabına koyun:  Avokadoların olgunlaşıp lezzetli hale gelmeleri için sınırlı bir zamanları vardır gibi görünse de, onları buzdolabında saklayarak bu süreyi uzatabilirsiniz. Özellikle olgunlaşmamış bir avokadoyu buzdolapta tutmak, olgunlaşmasını geciktirebilir ve bozulma süresini uzatabilir.

Limon sürün:  Avokado yarısını buzdolabında saklamadan önce, kesik yüzeye biraz limon veya limon suyu sürmek iyi bir yöntemdir. Ardından avokado yarısını streç filme sıkıca sarın ve günlerce nasıl tazeliğini koruduğunu gözlemleyin.

Fırçalayın:  Ertesi gün avokado tostu yapmak için avokadonuzu taze tutmak isterseniz, kesik yüzeyine fırçayla nötr bir yağ, örneğin kanola veya üzüm çekirdeği yağı, sürmeyi deneyebilirsiniz. Daha sonra buzdolabında hava almayacak şekilde saklamak için bir kap içine koyun veya streç filmle sarın.

Avokadoyu nasıl saklamalıyız? Yarım avokado nasıl muhafaza edilir? 1 – 1699007187 492 Avokadoyu nasil saklamaliyiz Yarim avokado nasil muhafaza edilir Gida Hatti.webp

Soğan ile: Kulağa inanılmaz gelse de, soğan avokadonuzun yarısının kararmasını önleyebilir. Avokadonun kullanmadığınız yarısını saklamak için, avokadoyu bir kaba koyun ve ağzını kapatmadan önce yanına bir parça soğan ekleyin. Bu basit yöntemle avokadonuzun kararması neredeyse imkansız hale gelecektir.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.