Anasayfa Blog Tarım Haberleri Bilecik Belediyesi Tarım Projeleriyle Toprağa Can Veriyor
Bilecik Belediyesi Tarım Projeleriyle Toprağa Can Veriyor

Bilecik Belediyesi Tarım Projeleriyle Toprağa Can Veriyor

Bilecik Belediyesi, atıl alanları değerlendirme yolunda önemli bir adım atmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Vekili Melek Mızrak Subaşı, Pelitözü Mahallesi’nde belediyeye ait atıl arazide ekilen bal kabağının hasadına katıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte tarladaki bal kabaklarını toplayan Subaşı, projenin önemini ve hedeflerini paylaştı.

Bal kabağı hasadına katılan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Belediyemize ait tesislerimizde bal kabağı tatlısı şeklinde değerlendireceğiz” dedi. Atıl alanların tarım yoluyla değerlendirilmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Subaşı, Pelitözü Mahallesi’nde bulunan 3 dönümlük atıl alanda Bilecik’in ünlü bal kabağını ekmişlerdi. Şimdi, bu ürünlerin hasat zamanı geldi. Toplanan bal kabakları, başta Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olmak üzere belediyenin tesislerinde bal kabağı tatlısı olarak değerlendirilecek.

Başkan V. Subaşı, bu projenin kadınlara ekonomik destek sağlarken, aynı zamanda ilin bu özel lezzetini tanıtmada bir fırsat olduğunu belirtti. Belediye, geçtiğimiz yıldan bu yana atıl alanlarda ata tohumu, karakılçık buğdayı ve bal kabağı ekimi yaparak sürdürülebilir tarım uygulamalarına öncülük ediyor. Ayrıca, şehrin refüjleri lavanta çiçekleriyle süslenerek doğal güzelliklerin de korunmasına katkı sağlanıyor.

Bilecik halkını, bu güzel lezzeti tatmaya davet eden Başkan V. Subaşı, tarım projeleriyle hem çevreye katkı sağladıklarını hem de yöresel ürünlerin tanıtımına destek olduklarını vurguladı. Bu projelerin Bilecik’in tarım potansiyelini daha da ön plana çıkardığını belirten Subaşı, tüm vatandaşları Bilecik’in eşsiz bal kabağı tatlısını denemeye davet etti.

iha.com.tr

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.