Anasayfa Blog Gıda Denizli’de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı
Denizli’de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı

Denizli’de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından alınan karar ile sütün önemini vurgulamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 1 Haziran günü, tüm Dünyada “Dünya Süt Günü” olarak kutlanmaktadır.

Dünya Süt Gününde sütün beslenme ve insan sağlığı için önemini vurgulamak için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl İl Müdürü Şakir ÇINAR, Acıpayam Tarım Kredi Süt Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Oğul, İl Sağlık Müdürü Berna ÖZTÜRK ile Başhekim Mehmet ERKALELİ’ nin katılımıyla Denizli Devlet Hastanesi önünde, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali DEĞİRMENCİ’ nin katılımıyla Çınar Meydanında, Vali Yardımcısı Abdullah ETİL ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kadriye ÖZER BİCİ’ nin katılımıyla Denizli Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde UHT Süt ikramı yapılarak çocuklarımıza balon dağıtımı gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir ÇINAR konuşmasında, “Her yıl ülkemizde 1 Haziranda süt günü olarak kutlanmakta, bizde bugün Denizli’de 3 farklı noktada Dünya Süt Gününü kutlamaktayız. Sabah Denizli Devlet hastanesinde çocuklarımız ile bir araya geldik. Çocuklarımıza sütün önemini ve sütün sağlıktaki katkısını anlattık. Daha sonra Çınar meydanında süt dağıtımı yaparak farkındalık oluşturmak amacıyla halkımızla bir araya geldik. Bundan sonra da yine Huzur evinde büyüklerimiz ile bugünü kutlamayı amaçlıyoruz.

Denizli çiğ süt ve süt ürünleri üretimi anlamında önemli bir yere sahip. Ülkemizde üretilen yaklaşık 23 milyon ton sütün 500 bin tonunu Denizli’de üretmekteyiz. Denizli’de ürettiğimiz çiğ sütün neredeyse tamamını hijyenik şartlarda soğutulmuş çiğ süt olarak sanayiye arz edilmekte. İlimizde kaliteli çiğ süt ürettiğimiz gibi, üretilen çiğ sütü katma değeri yüksek süt ürünlerine dönüştürerek pazara sunmaktayız. Dünya süt gününün herkese hayırlı olmasını daha sağlıklı günler getirmesini diliyor üreticilerimize saygı ve hürmetlerimizi iletiyoruz” dedi.

Denizli'de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı 1 – 1695140492 27 Denizli039de Dunya Sut Gunu Etkinliklerle KutlandiDenizli'de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı 2 – 1695140493 218 Denizli039de Dunya Sut Gunu Etkinliklerle KutlandiDenizli'de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı 3 – 1695140493 942 Denizli039de Dunya Sut Gunu Etkinliklerle KutlandiDenizli'de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı 4 – 1695140493 479 Denizli039de Dunya Sut Gunu Etkinliklerle KutlandiDenizli'de Dünya Süt Günü Etkinliklerle Kutlandı 5 – 1695140494 335 Denizli039de Dunya Sut Gunu Etkinliklerle Kutlandi

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.