Anasayfa Blog Gıda Güne bu beşli karışımla başlayın, gün boyu enerjik hissedin!
Güne bu beşli karışımla başlayın, gün boyu enerjik hissedin!

Güne bu beşli karışımla başlayın, gün boyu enerjik hissedin!

Eğer sabahları yataktan güç bela kalkıyorsanız, enerjinizin azaldığını hissediyorsanız, işte tam size göre bir çözüm! Annelerimizin yıllarca bize zorla yedirdiği bu karışım artık keyifle tüketebilirsiniz. İlk doktorlarımız olan annelerimizin veya büyükannelerimizin hazırladığı bu karışım sayesinde çocukluğumuzda enerjik günler geçirdik. Şimdi ise bu mucize karışımı iş ve okul hayatınızda denemenin tam zamanı!

Bu karışım, vücudu baştan aşağı yenileyen 5 harika besinden oluşuyor: ceviz, tarçın, bal, badem ve fındık. Ancak, bu karışımı tüketmeden önce besin alerjilerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Araştırmalar, bu karışımın etkisinin bilimsel olarak tam 10 saat kadar sürebileceğini gösteriyor.

Beş harika besinden oluşan karışım nasıl yapılır?

Bir kaseye yarım su bardağı bal ekleyin. Ardından bir adet cevizi, 2 adet bademi ve 3 adet çiğ fındığı kırarak karışıma ekleyin. Son olarak bir çay kaşığı tarçını ve balı ilave edin. Karışımı kasenin dibinden karıştırarak malzemelerin birbirine iyice karışmasını sağlayın. Sadece günde bir kaşık tüketmek, enerjinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Bu karışımın faydaları nelerdir?

Bu karışım, içeriğindeki tarçın sayesinde vücuttaki iltihap ve ödem oranını azaltarak etkili bir anti-inflamatuar etki sunar.

Ayrıca, içerdiği bal ile bağışıklık sistemi üzerinde antioksidan etki gösterir ve vücutta hem iltihabı hem de virüsleri etkili bir şekilde yok edebilir.

Karışım, kemiklerin güçlü yapısını destekler ve kemik ve kas sisteminin sağlıklı işleyişi için sıvı dengesini korur.

Kemik erimesi ve doku zedelenmesini hızla önlemeye yardımcı olur, hücrelerin yenilenmesini teşvik eder.

Ayrıca, içerdiği E vitamini ve omega-3 yağ asitleri sayesinde sinir sistemi hücrelerini güçlendirir ve beyin fonksiyonlarını destekler. Bu karışım sayesinde gün boyunca daha enerjik hissedebilirsiniz ve bilgi alımınız daha verimli olabilir.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.