Anasayfa Blog Tarım Haberleri Kadın Girişimi Çilekleri: Talep Patlaması, Siparişler Yetişmiyor!
Kadın Girişimi Çilekleri: Talep Patlaması, Siparişler Yetişmiyor!

Kadın Girişimi Çilekleri: Talep Patlaması, Siparişler Yetişmiyor!

Malatya’da 7 cesur kadının girişimiyle üç yıl önce kurulan 3K Kale Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, çilek üretiminde büyük bir başarı yakalıyor. Bu kadınların elinden çıkan çilekler, şehirde büyük bir talep görmesiyle sezonun son hasadına ulaştı. Kilosu 50 TL’den satışa sunulan bu özel ürünler, müşteri siparişlerini yetiştirmekte zorlanıyor.

Kale ilçesinde kiralanan 30 hektarlık bir alanda üretim gerçekleştiren 3K Kale Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, albion türü çileklerini yıl içerisinde birçok kez hasat ediyor. İlkbahardan sonbahara kadar süren bu hasat dönemi boyunca, kooperatif üyeleri çileklerini özenle yetiştiriyor ve sonunda kaliteli ürünleri müşterilerle buluşturuyor. Kooperatif Başkan Yardımcısı Sibel Altınok, “Bugünlerde hasadın sonundayız. Çileklerimize çok fazla talep var ve siparişlere yetişemiyoruz. Satışlarımız perakende ve toptan şeklinde gerçekleşiyor” dedi.

Bu girişim aynı zamanda kadınların aile ekonomisine de önemli bir katkı sunuyor. Kooperatif üyesi Sevgi Altınok, “Üretim yaparak aile ekonomisine de katkı sunuyoruz. Üç yıl önce kurulan kooperatifimiz, bölgede çilek üretiminde büyük bir fark yaratıyor. Mayıs ayında başlayan hasat sürecimiz, Kasım ayının sonuna kadar devam ediyor ve verim yüksek. Siparişlerimiz artarak devam ediyor ve bu büyüme, bizim için bir gurur kaynağı” şeklinde konuştu.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.