Anasayfa Blog Gıda Soğuk algınlığına birebir 5 kış çayı: Anında ayağa kaldırıyor
Soğuk algınlığına birebir 5 kış çayı: Anında ayağa kaldırıyor

Soğuk algınlığına birebir 5 kış çayı: Anında ayağa kaldırıyor


Soğuk havalar sizi korkutmasın! İşte bağıklığı güçlendiren 5 lezzetli bitki çayı…
Soğuk havalarda hastalıklardan koruyan bitki çayları
Soğuk hava, artan soğuk algınlığı ve diğer hastalıklarla ilişkilendirilir. Ancak vücudunuzu hastalıklardan korumanıza yardımcı olabilecek beş lezzetli kış içeceği vardır:
Zencefil Çayı: Zencefilin sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır ve bu sebeple çay olarak tüketebilirsiniz. Bir fincana birkaç ince dilim zencefil ve bir çubuk tarçın ekleyin. Üzerine kaynar suyu dökün. Ardından bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla limon suyu ekleyerek tatlandırın. Bu çay, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olur ve iç sıcaklığınızı artırır.
Kuşburnu Çayı: Kuşburnu, vücudu birçok farklı rahatsızlığa karşı korumakla bilinir. Yarım litre kaynar suya 2 yemek kaşığı kuşburnu ekleyin. Beş dakika kaynadıktan sonra ateşten alın. Karışımı 10 dakika demlendirdikten sonra tüketebilirsiniz.
Tarçın Çayı: Tarçın, kan şekerini dengeleme özelliği ile ünlüdür. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır. Tarçın çayı yapmak için demliğe 2-3 yemek kaşığı tarçın ekleyin ve üzerine kaynar suyu dökün.
Karahindiba Çayı: Karahindiba çayı, idrar söktürücü bir etkiye sahiptir ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. 1 çay kaşığı kurutulmuş karahindiba otunu 1 fincan kaynar suya ekleyin ve 3-4 dakika boyunca demleyin.
Nane Çayı: Nane, mide ve solunum yollarını rahatlatabilir. Sıcak suya nane yaprakları ekleyin ve 15 dakika boyunca demlenmeye bırakın. Bu çay, sizi hem iç ısıtacak hem de rahatlatacak.
Bu kış içecekleri, soğuk havalarda sizi ısıtarak hem keyifli bir lezzet sunar hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olur. Sağlıklı bir beslenme, düzenli egzersiz ve hijyen alışkanlıkları da hastalıklardan korunmanızı destekler.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.