Anasayfa Blog Gıda Tarım ve gıda sektörüne iki üst düzey kadın yönetici daha!
Tarım ve gıda sektörüne iki üst düzey kadın yönetici daha!

Tarım ve gıda sektörüne iki üst düzey kadın yönetici daha!

Türkiye’de 25. yılını kutlayan Herbalife’ta genel müdürlük pozisyonuna Naime Yalçın atandı.

Herbalife Türkiye’nin ilk kadın Genel Müdürü

Kilo kontrolü, aktif yaşam, takviye edici gıdalar, sporcu beslenmesi ve cilt bakımı ürünleriyle 1998 yılından bu yana doğrudan satış sektöründe faaliyet gösteren Herbalife Türkiye, genel müdürlük pozisyonuna Naime Yalçın’ı atadı. Şirket bünyesinde satış, pazarlama, strateji, planlama gibi birçok alanda 17 yıldır başarılı bir şekilde görev alan Yalçın, Herbalife Türkiye’nin ilk kadın Genel Müdürü olarak dengeli beslenme çözümlerinin hayata geçirilmesine ve yeni girişimcilerin yetişmesine liderlik edecek. Ayrıca, doğrudan satış sektörünün gelişmesi için 26 yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Doğrudan Satış Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütecek olan Yalçın, her iki pozisyonunda da sektöre değer katmaya devam edecek.

Naime Yalçın kimdir?

Doğrudan satış sektöründe 17 yıllık deneyimi bulunan Naime Yalçın, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra Temmuz 2006’da Pazarlama Uzmanı olarak Herbalife Türkiye kariyerine ilk adımını attı. Ardından 2009 yılında Satış ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2011 yılında Satış ve Strateji Sorumlusu görevine getirilen, 2013 yılında Satış ve Strateji Yöneticisi rolünü üstlenen Yalçın, 2018 yılından bu yana iş geliştirmeden sorumlu Satış Stratejisi Kıdemli Müdürü olarak görevine devam ediyordu. Türkiye’de birçok başarılı projeye imza atan Yalçın, Herbalife Türkiye’nin Avrupa ve Afrika Bölgesi’ndeki en büyük pazarlardan biri haline gelmesinde katkı sağladı.

Alarko Tarım Genel Müdürü Melike Koçoğlu oldu

Alarko Holding bünyesinde tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren Alarko Tarım San. ve Tic. A.Ş Genel Müdürlüğü’ne ise Melike Koçoğlu atandı. Koçoğlu, tarım ve gıda yatırımını döngüsel bir iş koluna çevirmeyi hedefleyen Topluluk’ta sağlıklı tarım alanında öncü işlere imza atacak.

2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve çalışma hayatına Unilever Gıda San. ve Tic. A.Ş.’de başlayan Koçoğlu, 2005-2013 yılları arasında 3M San. Tic. ve A.Ş.’de ve 2013-2016 döneminde Eczacıbaşı San. ve Tic. A.Ş.’de Satış ve Pazarlama alanında üst düzey görevlerde ve Genel Müdür olarak rol aldı. 2018-2021 yılları arasında Umur Basım San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini yürüten Koçoğlu, 2021-2023 yılları arasında Tamek Grup Üretim Gıda A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini üstlendi.

Koçoğlu, Alarko Topluluğu bünyesinde Alarko Tarım Grubu’ndan sorumlu olarak; Alsera Jeotermal Tarım Gıda San. ve Tic. A.Ş., Palmira Agro Gübre San. ve Tic. A.Ş., Ereğli Agrosan Doğal Ürünler ve Türevleri Tarım Üretim ve Tic. A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu şirketlerin yönetimini üstlenecek.

Tarım ve gıda sektörüne iki üst düzey kadın yönetici daha! 1 – 1697118629 765 Tarim ve gida sektorune iki ust duzey kadin yonetici daha

Koroplast’ta Tedarik Zinciri Direktörü ataması

Tedarik zinciri alanında birçok global firmada üst düzey pozisyonlarda yer alan Okan Kısakaya, Ekim ayı itibarıyla Koroplast’ın Tedarik Zinciri Direktörü olarak göreve başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olan Okan Kısakaya, New York Teknoloji Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. 2011 yılında Coca Cola şirketinde Talep Planlama Uzmanı olarak kariyer hayatına başlayan Kısakaya, 2013 yılında Talep Planlama ve Müşteri Hizmetleri Yöneticisi pozisyonuna yükseldi.

2015 yılında Danone’da Tedarik Zinciri Planlama Müdürü olarak çalışmaya başlayan Kısakaya, 2018 yılında Hayat ve Sırma markalarının birleşme süreçlerinde görev aldı ve sonrasında Danone Tikveşli’ye Tedarik Zinciri Müdürü oldu. 2020 yılında Perrigo Şirketler Grubu’nda Tedarik Zinciri Müdürü olarak tedarikçi, müşteri, operasyon ve satış arasındaki planlama ve yönetimi konularında görev alan Kısakaya, 2022 yılında da Loreal’de Tedarik Zinciri Direktörü oldu.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.