Anasayfa Blog Gıda Türk kahvesi en faydalısıymış: İyi gelmediği şey yok
Türk kahvesi en faydalısıymış: İyi gelmediği şey yok

Türk kahvesi en faydalısıymış: İyi gelmediği şey yok


Son bir kahve araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 55,6’sı günde 1-2 bardak kahve tüketiyor. Yüzde 29,2’si günde 3-4 bardak kahve içerken, yüzde 7’si günde 5 bardaktan fazla kahve tüketiyor. Ayrıca, tüketicilerin yüzde 4,4’ü günde 6 bardak veya daha fazla kahve içerken, yüzde 3,8’i hiç kahve tüketmiyor.
Türk kahvesinin faydalarıTürk kahvesinin pek çok olumlu etkisi bulunuyor. Bilinen en önemli etkileri arasında, henüz tam bir tedavisi olmayan hastalıklara karşı koruyucu bir bariyer olması bulunuyor. Türk kahvesi, depresyon, Parkinson, Alzheimer gibi ruhsal hastalıklara karşı etkili olabilir ve aynı zamanda hafızayı güçlendirebilir. Ayrıca zihinsel açıklığa katkıda bulunurken ruhsal sorunlara yakalanma riskini azaltabilir. Migren gibi baş ağrılarını hafifletmede de yardımcı olabilir.
Kahvenin kalp sağlığına olumlu etkileri de göz ardı edilemez. İçeriğindeki antioksidanlar kalp sağlığına destek sağlayabilir. Uzmanlara göre günde bir fincan Türk kahvesi, kalp sağlığını olumlu yönde etkileyebilir. Yapılan araştırmalar, düzenli olarak Türk kahvesi içmenin damar iç yüzeyindeki hücrelerin yapısını koruyarak kalp rahatsızlığı riskini azaltabileceğini göstermektedir.
Türk kahvesi ayrıca kilo verme sürecinde de etkili olabilir. Hazmı kolaylaştırır, sindirim sistemindeki kasların aktivitesini artırır ve bağırsak hareketlerini hızlandırarak kilo kontrolüne yardımcı olabilir. Ayrıca içeriğindeki kafein, metabolizma hızını artırarak yağ yakımını teşvik edebilir.
Kahve, düzenli olarak tüketildiğinde bazı kanser türlerine karşı koruyucu olabilir. Günde iki fincan kahve içmek, kolon, meme, rektum, kalın bağırsak, gırtlak ve yemek borusu kanseri riskini azaltabilir. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde, kahve içen bireylerde karaciğer kanseri ve kolorektal kanser dahil birçok kanser türüne yakalanma riskinin azaldığını gösteren bilimsel araştırmalar bulunmaktadır.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.