Anasayfa Blog Gıda Yaşlanmanın en büyük düşmanı ilik kemik suyu ve faydaları
Yaşlanmanın en büyük düşmanı ilik kemik suyu ve faydaları

Yaşlanmanın en büyük düşmanı ilik kemik suyu ve faydaları

Ilikli kemik suyu, A ve K vitaminleri, demir, manganez, çinko, omega-3 ve omega-6 gibi besinleri içerir. Bu sayede uzun süre kaynatıldığında, kolajen açısından zengin bir içerik ortaya çıkar. İşte ilikli kemik suyunun faydaları…

Gençleştirir, bağıklık sistemini güçlendirir

Her gün düzenli olarak ilikli kemik suyu içmek, cildi nemlendirir, yaşlanmayı geciktirir ve esnek bir cilde sahip olmanızı sağlar. İlikli kemik suyu, içeriğinde bulunan doğal kolajen sayesinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, yaşlanmaya karşı koruma sağlar ve vücudun direncini artırarak enfeksiyonlara karşı savaş açar.

Bağ dokusunu canlandıran ilikli kemik suyu, selülit oluşumunu önler, saçları güçlü ve parlak hale getirir. Ayrıca yaşlılık nedeniyle oluşabilecek sarkmalara engel olur ve lekelerin azalmasına yardımcı olur. Sakatlanmalarda önerilen ilikli kemik suyu, bağ dokusunun canlanmasına katkıda bulunur.

Zengin mineral ve vitamin içeriğiyle bağışıklık sistemini destekler, hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Mideyi çalıştırarak şişkinlik, hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunları engeller. Kemik güçlenmesine katkıda bulunarak kemik erimesini önlemede etkilidir, aynı zamanda vücuttaki iltihapları azaltır ve yeni iltihap üretimini engeller. Ruh halini dengelemede de etkisi vardır.

İyi bir ilikli kemik suyu hazırlamanın püf noktası, ilikli kemiği iyice kaynatmaktır. İsteğe bağlı olarak içerisine soğan, sarımsak gibi sebzeler ekleyerek besin değerini artırabilirsiniz. İlikli kemiği yaklaşık 4-5 saat kaynatırken, sebzeleri son bir saatte eklemek lezzetini artırabilir.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.