Anasayfa Blog Gıda Yoğurdun içine bir tutam yetiyor: Yağ yakmak isteyenlere mucizevi kür
Yoğurdun içine bir tutam yetiyor: Yağ yakmak isteyenlere mucizevi kür

Yoğurdun içine bir tutam yetiyor: Yağ yakmak isteyenlere mucizevi kür


Dereotu kürü, yoğurt ve dereotunu bir araya getirerek metabolizmanın daha etkili çalışmasına ve bağırsak hareketlerinin düzenli olmasına yardımcı olabilir. Dereotu, sağlıklı bir beslenme için olumlu etkiler sağlar. Lif içeriği yüksektir ve düşük kalorilidir, bu da kilo verme sürecinizi destekler. Ayrıca sindirim sisteminin düzgün çalışmasına katkıda bulunarak kilo kaybını hızlandırabilir.
Dereotu kürü nasıl yapılır?
Dereotu ve yoğurt karışımı, açlık hissini bastırmanın yanı sıra düşük kalori içeriği sayesinde kilo verme sürecinize destek olur. Her 100 gramı yaklaşık 43 kalori içerir.
Yoğurt da az kalori içerir ve zayıflamayı teşvik eder. İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi destekler.
Bu karışımı yemeklerden 15 dakika önce tüketmek, tokluk hissi oluşturarak daha az yemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, öğünlerden sonra açlık hissettiğinizde de bu karışımı tercih edebilirsiniz. Tatlı krizlerini önleyerek tok hissetmenize yardımcı olur.
Yoğurdun içeriğinde bulunan yüksek protein seviyeleri, metabolizmanın hızlanmasına katkıda bulunur. Ayrıca, tokluk hissini uzun süre sürdürmeye yardımcı olur ve midenin boşalma süresini geciktirir.
Yoğurdun içerdiği laktoz, tatlı isteğini azaltabilir. Bu da kilo verme sürecinize katkı sağlar.
Ayrıca, bel çevresindeki yağlanmayı azaltarak diyabet riskini azaltabilir ve düz bir karın elde etmenize yardımcı olabilir.
Dereotu, içerdiği flavonoidler sayesinde kalp sağlığını koruma ve felç riskini azaltma konusunda önemli bir rol oynar.
Bazı çalışmalar dereotunun kötü kolesterol yani LDL seviyelerini düşürebileceğini göstermiştir. Kolesterol seviyelerinin kontrol altına alınması, kalp sağlığı için önemlidir.
Dereotu, kalsiyum emilimini artırarak kemik sağlığını destekler ve osteoporoz gibi kemik hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.
C vitamini içeriği sayesinde antioksidan etkisi gösterir, vücudu mikroplara karşı korur ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığı, öksürük ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu bir etki sağlayabilir.
Dereotu yaprakları, mikroplara karşı koruma sağlayan antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Antioksidan ve biyoaktif bileşenler içerir, bu da bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve vücudu enfeksiyonlara karşı savunur.

Abone ol ve son eklenen firmalar hakkında e-posta al

© 2018 Toptancılar Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.